12V 550A UltraCapacitor Jump Starter – SOLJNC8550
In stock
Quantity
SKU: SOLJNC8550 Category: Brand:
Description
Features & Benefits:
  • Ultracapacitor power supply
  • 550 Start Assist Amps
  • 46” #4 AWG Cables
  • Heavy-Duty PowerJAW™ Clamps
  • Internal lithium battery to charge unit
  • Operating temperature range to -30?F
  • Easy-to-use design
  • Includes wall charger and 12V charging cord
  • 1 Year Limited Warranty
Explore more from our collection.
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “12V 550A UltraCapacitor Jump Starter – SOLJNC8550”