EvoCharge Single-Port EV Charging Station – Pedestal-Mounted Level 2 Charger (EVO30-401-002)
In stock
Quantity
SKU: EVO30-401-002 Category: Brand:
Description
Features & Benefits:
  • 30A continuous rated (7.2 kW)
  • Adjustable maximum current output: 30A, 24A, 16A to support multiple circuit ratings (40A, 30A, 20A)