Pulsar PG2300IS Inverter Generator – 2300W Quiet Operation
In stock
Quantity
SKU: PULPG2300IS Category: Brand:
Description
Features & Benefits:
  • 2300 peak watts/1800 running watts
  • (2) AC 120V 13A outlets, (1) 12V 8A Cigarette outlet, and (1) 5V USB port
  • Stable sine WAVE for powering sensitive electronics
  • Quiet inverter technology (59Db)
  • Recoil start, low oil shut-off, and AVR
  • EPA & CARB Compliant
Explore more from our collection.
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Pulsar PG2300IS Inverter Generator – 2300W Quiet Operation”