Sunex SUN29102C 102mm Standard Socket Adapter for 1/2″ Drive
In stock
Quantity
SKU: SUN29102C Category: Brand:
Description
Features & Description:
  • Red and Blue high visibility markings allow for easy and fast identification of each socket.
  • Sockets feature chamfered ends that quickly guide the fastener into the socket.
  • Includes anodized heavy-duty alloy rail with quick connect sliding brackets
Metric sockets included: 1/2″ Drive Chrome Socket Individual 6pt 12mm Standard(29109C), 1/2″ Drive Chrome Socket Individual 6pt 13mm Standard(29110C), 1/2″ Drive Chrome Socket Individual 6pt 14mm Standard(29111C), 1/2″ Drive Chrome Socket Individual 6pt 15mm Standard(29112C), 1/2″ Drive Chrome Socket Individual 6pt 16mm Standard(29113C), 1/2″ Drive Chrome Socket Individual 6pt 17mm Standard(29114C), 1/2″ Drive Chrome Socket Individual 6pt 18mm Standard(29115C), 1/2″ Drive Chrome Socket Individual 6pt 19mm Standard(29116C), 1/2″ Drive Chrome Socket Individual 6pt 20mm Standard(29117C), 1/2″ Drive Chrome Socket Individual 6pt 21mm Standard(29118C), 1/2″ Drive Chrome Socket Individual 6pt 22mm Standard(29119C), 1/2″ Drive Chrome Socket Individual 6pt 23mm Standard(29120C), 1/2″ Drive Chrome Socket Individual 6pt 24mm Standard(29121C).
Explore more from our collection.
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Sunex SUN29102C 102mm Standard Socket Adapter for 1/2″ Drive”